MENU

czwartek 30 stycznia 2020
19:00
KONCERT KAMERALNY
TAŃCE NIEOCZYWISTE
KONCERT KAMERALNY
kup bilet
 Trio Taklamakan to zespół niezwykły i nieoczywisty. Tworzą go muzycy grający na klasycznych instrumentach i klasycznie wykształceni – bowiem wszyscy są absolwentami poznańskiej Akademii Muzycznej – a jednak ich muzyki w żaden sposób nie można określić mianem klasycznej. Choć z zamiłowania grają tanga, walce, czardasze oraz muzykę bałkańską, rumuńską, słowacką i klezmerską, nie są również kapelą folkową. Wymykając się wszelkim schematom i łącząc w swoich interpretacjach różne style i tradycje, najlepiej odnajdują się w folkowym nurcie muzyki klasycznej. Twórczość Tria Taklamakan z pewnością przypadnie więc do gustu wszystkim, dla których muzyka jest czymś więcej niż tylko „dźwiękową tapetą” lub wybijaniem rytmu do tańca.
Mieszanka życiowych doświadczeń, talentów i umiejętności członków zespołu powoduje, że muzyka, którą wykonują, jest zawsze niezwykle energetyczna i żywiołowa, często zaskakuje nietypowymi połączeniami tematów i stylów, a niekiedy bywa bardzo wirtuozowska. Program tego koncertu jest odbiciem muzycznych fascynacji zespołu, pośród których znajdziemy „połamane” rytmicznie tańce bałkańskie, zarówno żywiołowe, jak i nostalgiczne melodie klezmerskie, a także zadziorne – nie tylko argentyńskie – tanga, w których ważną i osobną pozycję zajmują utwory Astora Piazzolli.

Trio Taklamakan:
Jan Romanowski / skrzypce
Andrzej Trzeciak / wiolonczela
Michał Karasiewicz / fortepian

Aranżacje utworów:
Trio Taklamakan

W programie m.in.:
Tanga Astora Piazzolli, Tango Jalousie, Ajde Jano, Jovane Jovanko, Melodie rumuńskie, Melodie tureckie oraz autorskie kompozycje zespołu

BILETY:
25 zł
20 zł z KARTĄ SENIORA


Wymiana i sprzedaż abonamentów rozpocznie się 3 września 2019 r.
Regularna sprzedaż biletów na koncerty rozpocznie się 17 września 2019 r.


-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Realizacja   Virtualnetia.com