MENU

niedziela 26 lipca 2020
16:00
PIKNIKI CHOPINOWSKIE
PIKNIKI CHOPINOWSKIE
kup bilet
MICHAŁ MOSSAKOWSKI / FORTEPIAN
Urodzony w 1992 roku w rodzinie o muzycznych tradycjach. Należy do grona najciekawszych polskich pianistów młodego pokolenia. W roku 2016 ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w klasie prof. Włodzimierza Wiesztordta. Obecnie jest studentem studiów doktoranckich, a także pedagogiem w macierzystej uczelni.

Od roku 2018 studiuje w Narodowym Konserwatorium w Paryżu, gdzie rozwija swoje umiejętności pod okiem wybitnych pedagogów takich jak: Michel Dalberto, Frank Braley, Roger Muraro, Denis Pascal.

Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Do jego najważniejszych osiągnięć konkursowych należą: tytuł laureata Estrady Młodych oraz dwie nagrody specjalne – nagroda im. Jerzego Waldorffa, a także nagroda Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego podczas 48.Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2014), II nagroda na 7. Nordic Piano Competition w Malmo (2014), II nagroda na 2. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Leopolda Godowskiego w Warszawie (2014), I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Salzburgu (2016), III nagroda na 8. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Hartford / CT w Stanach Zjednoczonych (2017), III Nagroda na 11. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Mariańskich Łaźniach (2017), III nagroda na 3. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Livorno we Włoszech (2019). W 2018 roku znalazł się w gronie finalistów 49. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Prowadzi ożywioną działalność koncertową w zakresie gry solowej i kameralnej. Wystąpił z wieloma recitalami i koncertami, odwiedzając m.in.: Austrię, Francję, Hiszpanię, Niemcy, Rosję, Szwecję, Włochy, Chiny, Stany Zjednoczone. Jego największymi osiągnięciami koncertowymi są liczne występy w Filharmoniach: Narodowej, Bałtyckiej, Pomorskiej, Wrocławskiej, a także udział w Letnim Festiwalu Muzycznym w Moskwie (2013) oraz trzytygodniowym tournée w Chinach (2014), gdzie w dziesięciu miastach wykonywał Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina. Tam też dokonał nagrania dla chińskiej telewizji. W maju 2016 wystąpił na koncercie wybitnych absolwentów gdańskiej Akademii Muzycznej w Filharmonii Bałtyckiej, wykonując I Koncert fortepianowy d-moll Johannesa Brahmsa. Występował również w Wieener Saal Mozarteum w Salzburgu (2016), a także w słynnej Carnegie Hall w Nowym Jorku (2017). W 2019 roku, w czerwcu, zadebiutował w Gewandhaus w Lipsku, gdzie zagrał Koncert a-moll op. 54 Roberta Schumanna. Dwukrotnie wystąpił też w Paryżu – w grudniu 2019, współpracując z wybitnym dyrygentem Bertrandem de Billy, wykonał Koncert fortepianowy G-dur Maurice’a Ravela, zaś w maju 2020 – Koncert G-dur op. 58 Ludwiga van Beethovena.

Współpracował z wieloma orkiestrami, wykonując koncerty W. A. Mozarta, L. van Beethovena, F. Chopina, J. Brahmsa, R. Schumanna, S. Rachmaninowa, M. Ravela, oraz z takimi dyrygentami jak: Bertrand de Billy, Massimiliano Caldi, Andrea Sanguinetti, Nikolas Kruger, Marek Moś, Kai Bumann, Alexander Humala, Zygmunt Rychert i inni.

Swoje umiejętności doskonalił również na licznych kursach i lekcjach otwartych prowadzonych przez takich pedagogów jak: Richard Goode, Nikolai Demidenko, Dang Thai Son, Lee Kum Sing, Akiko Ebi, Dina Yoffe, Bernd Goetzke, Tobias Koch, Krzysztof Jabłoński, Piotr Paleczny, Jerzy Sulikowski.

Za swoje osiągnięcia artystyczne wielokrotnie otrzymywał stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku, Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Od października 2016 studiuje również w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie organów dra Jarosława Tarnawskiego. Jako organista otrzymał wyróżnienie za wykonanie Fantazji nt. B-A-C-H op. 46 Maxa Regera na V Akademickim Konkursie Organowym Romuald Sroczyński in memoriam (2016).


PROGRAM:
DOMENICO SCARLATTI (1685-1757)
Sonata d-moll K. 213 L. 108

ANTONIO SOLER (1729-1783)
Sonata D-dur R. 84

JOHANN SEBASTIAN BACH (1685-1750)
/ FERRUCCIO BUSONI (1866-1924)
Nun komm der Heiden Heiland, BWV 659

IGNACY JAN PADEREWSKI (1860-1941)
Sarabanda h-moll op. 14 nr 2
Krakowiak fantastyczny H-dur op. 14 nr 6
Nokturn B-dur. op. 16 nr 4

FERENC LISZT (1811-1886)
Walc Mefisto S. 514

***

FRYDERYK CHOPIN (1810-1849)
Lento con gran espressione op. posth.
Preludia op. 28 nr 1-6:
C-dur, a-moll, G-dur, e-moll, D-dur, h-moll
Scherzo b-moll op. 31
Walc Es-dur op. 18
Polonez As-dur op. 53

FUNDUSZ WSPARCIA KULTURY  " Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19"
 
Przed uczestnictwem w wydarzeniu odbywającym się w Filharmonii Gorzowskiej prosimy o zapoznanie się z aktualnymi
Zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi udziału w wydarzeniach organizowanych
w Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonii Gorzowskiej w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.PGE Energia Ciepła S.A.    MECENAS CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ FILHARMONIA GORZOWSKA

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Realizacja   Virtualnetia.com