MENU

niedziela 3 listopada 2013
17:00
WIELOKULTUROWE ZADUSZKI CHÓRALNE
kup bilet
W ramach  Roku Wielokulturowości Miasta Gorzowa chór Cantabile wystąpi z koncertem pod nazwą Wielokulturowe Zaduszki Chóralne w towarzystwie chórów z Brandenburgii oraz prawosławnego chóru Sotiria. Koncert będzie nawiązywał  do nastroju  zaduszkowych dni w aspekcie kultur: ukraińskiej, niemieckiej i polskiej, pokazując możliwość harmonijnego współistnienia i współpracy różnych  środowisk kulturowych na płaszczyźnie muzycznej. 

Chór "Cantabile" powstał przy Grodzkim Domu Kultury w Gorzowie Wielkopolskim w 1994 roku. Kierownikiem artystycznym i dyrygentką jest Jadwiga Kos. Zespół tworzą śpiewacy - amatorzy. Chór swoim śpiewem uświetnia liczne uroczystości w mieście i regionie. Występuje w kościołach z bogatym repertuarem sakralnym. Śpiewa pieśni renesansowe, barokowe, romantyczne, współczesne, a także ludowe oraz szanty i utwory popularne w opracowaniu chóralnym. Wykonuje utwory a capella i z towarzyszeniem zespołów instrumentalnych. Repertuar składa się z około 300 utworów. Różnorodność repertuarowa umożliwia chórowi udział w realizacji euroregionalnych programów artystycznych. Za twórczą pracę chór otrzymał wiele nagród i wyróżnień. W 2005 roku uhonorowany został Odznaką Honorową Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, za wybitne zasługi dla rozwoju miasta.

WYSTĄPIĄ:
Prawosławny Chór Sotiria z Gorzowa Wlkp. (dyrygent   Aleksander  Lewczyszyn)
Mennerchor Frohsinn 1880.e.V z Neuenhagen k. Berlina (dyrygent Johannes Lucchesi)
Chór Cantabile z Gorzowa Wlkp. (dyrygent Jadwiga Kos)

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminów i miejsc koncertów, wykonawców, programów oraz cen biletów.

virtualnetia  projektowanie stron internetowych