MENU

poniedziałek 23 marca 2015
09:00
AKADEMIA MUZYKI / UWAGA-GENIUSZ!
kup bilet
CYKL UWAGA - GENIUSZ!”  

Koncerty edukacyjne poświęcone największym kompozytorom w historii muzyki, ich życiu, twórczości i specyfice  stylu; wszystko to w  połączeniu z kolorytem czasów, w których żyli i tworzyli oraz przywołaniem miejsc i okoliczności historycznych, które stawały się dla nich inspiracją. Poznając ich życie, odkrywamy rąbek tajemnicy, jaką jest muzyka. Do naszej muzycznej galerii Geniuszy zaprosiliśmy w tym sezonie artystycznym kompozytorów doby romantyzmu z  Polski, Czech i Rosji, a przy okazji jednych z najwybitniejszych twórców w historii:  Fryderyka Chopina, Antonina Dvořáka  i Piotra Czajkowskiego. O tym, że są to kompozytorzy wielcy i ponadczasowi świadczy fakt, że dziś w bardzo różny sposób  są obecni w naszej kulturze – nie tylko w salach koncertowych filharmonii, ale coraz częściej również w kulturze masowej – filmie, reklamie, muzyce. Nasze audycje mają pomóc w tym, by dotrzeć do źródła – pokazać dzieciom tę wielką muzykę w jej oryginalnym brzmieniu, przypisać do niej konkretne nazwisko i konkretną historię. 


FRYDERYK CHOPIN 
W KOLORACH BLACK & WHITE
23-26 marca 2015 
poniedziałek - czwartek / godziny: 9:00, 10:00, 11:00
sala kameralna

Na kolejnym koncercie z cyklu Akademia Muzyki poznamy życie i twórczość jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich. Opowiemy, gdzie spędzał wakacje oraz skąd czerpał inspiracje geniusz fortepianu. Dowiecie się,      jak mały Frycek poradził sobie z bandą zbójców oraz, że Mazurek to nie tylko ciasto. Podczas koncertu porozmawiamy również z Panem Fortepianem, który opowie nam o swoich muzycznych nastrojach.
 
W magiczny świat muzyki Fryderyka Chopina zabiorą nas:
kwartet smyczkowy CON AMABILE  w składzie:
Daria Krzysztoń – skrzypce
Yi Ding – skrzypce
Joanna Wasilewska – altówka
Agnieszka Lasek – wiolonczela
oraz
Alicja Kosznik – fortepian.

W programie usłyszymy m.in. Preludia, Mazurki, Walce i Polonezy Fryderyka Chopina. 

Bilety: 
5 zł / dziecko
opiekunowie / wstęp wolny

Rezerwacje i zapisy:
Dział Organizacji Pracy Artystycznej 
T: +48 95 73 92 750

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

 
Realizacja   Virtualnetia.com