MENU

piątek 13 maja 2022
19:00
MIĘDZY BIEGUNAMI
KONCERT SYMFONICZNY
kup bilet
Szanowni Państwo,
informujemy o zmianie programu koncertu.
Rezygnując w porozumieniu z Artystami z wykonania III Koncertu fortepianowego Sergiusza Prokofiewa, zaprezentujemy w jego miejsce II Koncert fortepianowy Ferenca Liszta.

Za każdym z utworów tego koncertu stoi jakaś historia, a jej echa mniej lub bardziej stanowią o ich muzycznych nastrojach. Jednocześnie każda z tych kompozycji jest po prostu czystą muzyką, która mieści w sobie znacznie więcej niż jedną tylko opowieść.

Uwertura koncertowa Maalot (1974) to kolejny niezbity dowód na to, jak znakomitym symfonikiem był Henryk Wars. Ten niedługi, elegijny utwór niesie w sobie ogromną ilość emocji. Swoim przejmującym, ale też pełnym nadziei przesłaniem upamiętnia śmierć dzieci, które zginęły w głośnym ataku terrorystycznym w izraelskim miasteczku Ma’alot.

Romatyczny Koncert fortepianowy A-dur Ferenca Liszta, ukazujący liryczne oblicze talentu kompozytora, można odczytać jako wyraz tęsknoty wielkich twórców burzliwego wieku XIX za spokojem i harmonią. Jednocześnie temu jednoczęściowemu, zbliżonemu do formy poematu symfonicznego dziełu zdają się przyświecać dwie wielkie romantyczne idee - walki i zwycięstwa. 

Cień historii pojawia się nawet w IV Symfonii (1851) Schumanna. Ta rozpięta między mrokiem a światłem muzyka, mimo otwartej niechęci kompozytora do programowych dookreśleń, skrywa cichy dramat jego choroby rozjaśniony refleksami wielkiego uczucia do ukochanej Klary.


Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Mariusz Klimsiak / fortepian
Sabrina Stachel / dyrygent


HENRYK WARS (1902-1977)
Uwertura koncertowa Maalot

FERENC LISZT (1811-1886)
II Koncert A-dur na fortepian i orkiestrę

ROBERT SCHUMANN (1810-1856)
IV Symfonia d-moll op. 120


BILETY:
49 zł normalny
40 zł ulgowy
35 zł balkon


  MECENAS FILHARMONII GORZOWSKIEJ


    NIMiT

Koncert współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego „Dyrygent-rezydent", finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.
Realizacja   Virtualnetia.com