MENU

piątek 29 listopada 2013
19:00
OSTATNIE REQUIEM – CZYLI M JAK MOZART. Speaking Concert w ramach programu ''Nie boję się muzyki''
kup bilet

OSTATNIE REQUIEM – CZYLI M JAK MOZART

Speaking Concert w ramach programu ''Nie boję się muzyki''

Speaking Concerts to realizowany z powodzeniem od wielu lat cykl koncertów multimedialnych, adresowanych do szerokiego kręgu odbiorców. Każdy z programów poświęcony jest konkretnemu zagadnieniu muzycznemu, ukazując zarówno kompozytora, jak i jego dzieła w kontekście historyczno-kulturowym. Formuła koncertu zakłada, że dyrygent pełni zarazem rolę komentatora. Prezentuje on na podstawie starannie dobranych fragmentów muzycznych przykłady dotyczące procesu powstawania dzieła muzycznego, źródeł inspiracji twórczej oraz odniesień do tradycji. Pozwala to odbiorcom nie mającym nawet elementarnej wiedzy muzycznej poznać tajniki warsztatu kompozytorskiego. Występy muzyków przeplatane są multimedialnymi prezentacjami oraz specjalnie nakręconymi na tę okazję filmami.
Zapraszamy na koncert poświęcony jednemu z największych kompozytorów wszech czasów – Wolfgangowi Amadeuszowi Mozartowi. Uwaga prowadzącego skupiona jest na ostatnim dziele Mozarta – Requiem. Na potrzeby scenariusza zdjęcia kręcono m.in. w Wiedniu oraz Salzburgu. W repertuarze wykorzystano następujące fragmenty Requiem d-moll: „Kyrie”, „Dies irae”, „Rex”, „Confutatis”, „Lacrimosa”, „Amen”. W ramach materiałów multimedialnych towarzyszących koncertowi czeka na widzów niespodzianka! 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Sztuki z Poznania.

WYSTĄPIĄ:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Marcin Sompoliński  / dyrygent
Chór Akademicki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu
Beata Bielska /  przygotowanie chóru
 
PROGRAM:
Wolfgang Amadeus Mozart / Requiem d-moll KV 626

BILETY:
I strefa: 40,00 zł normalny / 30,00 zł ulgowy
II strefa: 35,00 zł normalny / 25,00 zł ulgowy
Balkon: 22,00 zł


 

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminów i miejsc koncertów, wykonawców, programów oraz cen biletów.


virtualnetia  projektowanie stron internetowych