MENU

piątek 19 stycznia 2024
19:00

TRĄBKA W KINIE
KONCERT SYMFONICZNY
kup bilet
Muzyka jest dla wszystkich. To motto nadało kierunek całej twórczości Zoltána Kodálya, znanego z szerokiej wiedzy o muzyce ludowej swojej węgierskiej ojczyzny oraz wypracowania nowatorskiej metody nauczania śpiewu. Jego Tańce opierają się na melodiach, które jeszcze sto lat temu śpiewano i do których tańczono w każdej wiosce na Węgrzech. Wpływ tych kompozycji na takich mistrzów jak Béla Bartók, a poprzez niego na sztukę światową, pozostaje nieoceniony. To, co lokalnie węgierskie, przeniknęło dzięki niemu do stylistyki Johna Williamsa, Witolda Lutosławskiego i wielu innych.
 
Dziś kulturę ludową wypiera kultura globalna, lecz popularne melodie nadal zachowują swoją funkcję. Ważną rolę pełni muzyka filmowa, znana i lubiana przez publiczność całego świata. Balansujący na pograniczu klasyki i jazzu francuski trębacz Romain Leleu dostrzegł ten proces i poświęcił się popularyzowaniu muzyki filmowej. Jego opracowania ukazują kinowe klasyki w oryginalnej brzmieniowo wersji na trąbkę i orkiestrę. Niektóre z nich ukazały się w 2022 roku na płycie Move: The Trumpet As a Movie Star, nagranej wspólnie z orkiestrą Stuttgarter Philharmoniker.
 

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Romain Leleu / trąbka
Rafał Jacek Delekta / dyrygent
 
ZOLTÁN KODÁLY (1882-1967)
Tańce z Marozszek
 
Trompette au cinema – muzyka z filmów: La strada, Śniadanie u Tiffany'ego, West Side Story, Ojciec chrzestny, Chinatown, Emmanuele, Cinema Paradiso, Amerykanin w Paryżu w opracowaniu na trąbkę i orkiestrę
 
ZOLTÁN KODÁLY
Tańce z Galanty
 

BILETY:
70 zł normalny
60 zł ulgowy
40 zł balkon

__________________

Osoby przybywające na wydarzenia organizowane w  Filharmonii Gorzowskiej mogą korzystać z parkingu  na poziomie 1 (górny)  BEZPŁATNIE godzinę przed rozpoczęciem i do godziny po zakończeniu. 
Realizacja   Virtualnetia.com