MENU

czwartek 3 października 2013
18:00
Klub melomana
kup bilet
Klub melomanów, spotkania miłośników Muzyki, dyskusyjny klub melomanów, forum melomanów, czwartek melomanów czy czwartkowe rozmowy melomanów? Nie wiadomo! Może ktoś wymyśli zupełnie inną, ciekawszą nazwę.
 
Zawsze kilkanaście osób podczas przerw czy po koncercie dzieli się swoimi uwagami o wykonaniach muzycznych, opowiada o swoich podróżach „za Muzyką”, czy też o jej przyszłych prezentacjach w naszym mieście. Niekiedy jest tak, że obsługa chce już zamykać szatnię czy drzwi wejściowe, a tu jeszcze paru żarliwych dyskutantów w foyer. Stąd pomysł dyrekcji Filharmonii Gorzowskiej, by chętni na rozmowy około muzyczne mogli się spotykać w jej gmachu poza czasem koncertów czy innych wydarzeń kulturalnych.
 
W założeniu i intencji pomysłodawców są przyjazne z przyjaznymi sobie ludźmi  pogaduszki o Muzyce – zwłaszcza tej, która była lub będzie prezentowana w Filharmonii Gorzowskiej. Mile widziane będą różne opowieści  z melomańskiego życia uczestników, anegdoty. Formuła nie jest dokładnie sprecyzowana i nie ma ograniczeń. Sądzi się, że może przybrać różne formy – od rozmów po słuchanie muzyki czy oglądanie filmów DVD z ważnych koncertów. Także, jeśli znajdą się chętni wśród naszych orkiestrantów, z nimi rozmowy przyjazne.
 
W większości spotkania będzie prowadził, moderował Z. Marek Piechocki – od czasu do czasu oddając przewodnictwo osobom, które zechcą podzielić się swoimi wspomnieniami czy też aktualnymi uwagami na temat wykonywanej muzyki w naszej filharmonii, programie, wykonawcach.
 
Pierwsze takie spotkanie odbędzie się w czwartek, 3 października 2013 roku o godzinie 18.00. Może przyjść każdy, kto tylko ma ochotę posłuchać innych, samemu coś powiedzieć o Muzyce!
virtualnetia  projektowanie stron internetowych