MENU

Musical "Piotruś Pan"

 „Piotruś Pan” będzie kontynuacją przedsięwzięć muzycznych bazujących na pozycjach literatury dziecięcej, które dzięki adaptacji mogą zostać zaprezentowane w formie musicalu. Dotychczas w ramach produkcji musicalowych odbyło się siedem premier: 2014 r. – Królewna Śnieżka, 2015 r. – Alicja w Krainie Czarów, 2016 r. – Pinokio, 2017 r. – Akademia Pana Kleksa, 2018 r. – Dogonić Pippi, 2019 r. – Przygoda w Krainie Oz, 2021 r. – Salija. Wspólną ideą tych projektów jest współpraca młodych wykonawców – amatorów z profesjonalistami, którzy podczas cyklu prób przygotowują ich do występów scenicznych, będących w pełni profesjonalną produkcją muzyczną.
Niestandardowa formuła naboru wykonawców w formie audycji, kompleksowość i rozmach sceniczny przedsięwzięcia, wykorzystanie różnych form przekazu (taniec, śpiew, gra aktorska) oraz jego wymiar artystyczny pozwolą jednocześnie na wykorzystanie potencjału filharmonii, w tym profesjonalnej przestrzeni koncertowej oraz zawodowej orkiestry symfonicznej. Projekt ma na celu stworzenie wartościowego i w pełni profesjonalnego wydarzenia artystycznego dla dzieci i młodzieży, stanowiącego unikalną propozycję w skali regionu lubuskiego i zachodniopomorskiego.
Musical kierowany jest do szerokiego grona odbiorców, nie tylko w Gorzowie Wlkp. i regionie, ale również z całego kraju. Premiera Musicalu pn. „Piotruś Pan” planowana jest na grudzień 2022 roku.Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Nazwa programu: Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży 2022
Nazwa zadania: Musical „Piotruś Pan”
Dofinansowanie: 70.000 zł
Całkowita wartość: 256.000 zł


Realizacja   Virtualnetia.com