MENU

Jopek, Pasiecznik, Stankiewicz, Živković uczczą pamięć Maestro Kilara

W ciągu 8 dni - od 16 do 23 maja - zaprosimy na koncerty symfoniczne z udziałem m.in. znakomitej Olgi Pasiecznik, kameralne, recitale,  warsztaty i projekty artystyczne, które w ostatnim czasie  zostały zauważone nie tylko w Polsce. Jedną z gwiazd, jakie  pojawią się w tym roku na festiwalu będzie postać niezwykła na polskiej scenie muzycznej - artystka spełniona, osobowość sceniczna, piękna kobieta, nazwisko - marka - Anna Maria Jopek. Zaprezentuje się wraz z zespołem w projekcie POLANNA, określanym jako poszukiwania istoty duszy polskiej w muzyce i nowe spojrzenie na piękne i ważne momenty w dziejach naszej muzyki - od Wacława z Szamotuł, przez stare pieśni ludowe, Stanisława Moniuszkę, Mieczysława Karłowicza, aż po Karola Szymanowskiego i Skaldów.  
Obok koncertu Anny Marii Jopek -  jeszcze jedno świetne wydarzenie z obszaru "pogranicza" muzyki współczesnej. Na estradzie CEA-Filharmonii Gorzowskiej zagra postać polskiej pianistyki jazzowej, która elektryzuje mistrzostwem improwizacji i jazzowego feelingu - Kuba Stankiewicz. Wybór programu był natychmiastowy i oczywisty - projekt Kilar, czyli jazzowe improwizacje Kuby Stankiewicza w oparciu o tematy filmowe Wojciecha Kilara (Rodzina Połanieckich, Ziemia obiecana, Cwał, Kronika wypadków miłosnych, Przygody pana Michała). Muzyka piękna, mądra i niezwykle emocjonalna.
Dla ortodoksyjnych fanów muzyki współczesnej prawdziwą niespodzianką będzie spotkanie z jedną z największych osobowości współczesnej muzyki perkusyjnej, wirtuozem marimby i kompozytorem - Jovanem Nebojsą Zivkovicem. Wydarzeniem festiwalu będzie też z pewnością występ Olgi Pasiecznik i jej interpretacja Chantefleurs et Chantefables Witolda Lutosławskiego.


Karnety na II Festiwal Muzyki Współczesnej dostępne wyłącznie w kasach bietowych CEA-Filharmonii Gorzowskiej :
  1. Cena karnetu bez koncertu Anny Marii Jopek: 80 zł
  2. Cena karnetu z koncertem Anny Marii Jopek: 130 zł
Realizacja   Virtualnetia.com