MENU

LATO W DAWNYM STYLU

Lato to słońce, niebieskie niebo, latawce i podróże – bliższe i dalsze. A więc i my zapraszamy Was na wyprawę. Macie ochotę na „powrót do przeszłości” i na fascynującą wycieczkę w muzycznej czasoprzestrzeni? Jeśli tak – pakujcie wyobraźnię i dobry nastrój i ruszajcie do Filharmonii Gorzowskiej na Lato w Dawnym Stylu!.

  
 
 5 sierpnia / wtorek
„ PARTY... SPRZED WIEKÓW”
Średniowieczne zabawy mieszczan

Na dobry początek będziemy podróżować do czasów średniowiecza.  Nasza ekspertka od muzyki dawnej – Pani Magda – opowie Wam, czymże to średniowiecze było, jak się wtedy żyło, co się robiło i w co się bawiło! Ponieważ jest LATO i są WAKACJE, to zajmiemy się przede wszystkim czasem wolnym naszych średniowiecznych pra-pra-pra-praprzodków.  Dowiecie się, jak wyglądały zabawy mieszkańców średniowiecznych miast i grodów. Pojawią się więc instrumenty, bez których wówczas nie wyobrażano sobie życia. Będzie granie na fletach prostych, bębenkach, drewienkach, kołatkach, tamburynach, będą śpiewy i tańce, a w klimat zabaw i rozrywek sprzed wielu setek lat wprowadzi Was Zespoł Muzyki Dawnej „Flauto Dolce” z Drezdenka!

6 sierpnia / środa
„MUZYKĄ PO MAPIE”   
Podróż po renesansowej Europie
    
Drugie spotkanie to arcyciekawa i pouczająca podróż po całej Europie. Po drodze odwiedzicie Włochy, Francję i Anglię; nie zapomnimy oczywiście o Polsce – bo wszędzie dobrze, ale najlepiej w domu :) W dotarciu do celu pomoże nam specjalna mapa, a także – by wszystko dobrze zapamiętać i nie zgubić się w drodze –  pieczątki własnej roboty. Pani Magda opowie Wam tym razem o czasach muzycznego Renesansu – zwanego też „złotym wiekiem”. Bo rzeczywiście był to okres, w których działo się bardzo wiele,  m.in. za sprawą wyjątkowych twórców i artystów. W plastycznych działaniach, których nie zabraknie, jak przystało na RENESANS, pomagać Wam będą autorki znanego projektu MultiKulti – pani  Agnieszka Doberschuetz i Pani Marta Wrzask. W klimat renesansowej muzyki wprowadzi Was Zespół Wokalny „Sine Nomine” z Lublina.

7 sierpnia / czwartek
„BAROK TAŃCZY”
Barokowe inspiracje taneczne
 
Ostatnie spotkanie poprowadzimy w iście tanecznym stylu. A podróżować będziemy do czasów epoki zwanej Barokiem, w której muzyka taneczna zyskała sobie wielką popularność. Tańczono na królewskich dworach i w pałacach, tańczono w wiejskich chatach i na ulicach! My spróbujemy chociaż na chwilę przywołać atmosferę tamtych  czasów! Przed Wami wiele różnych kroków -  od polskiego (choć nie tylko) poloneza po hiszpańską pawanę. Do tańca grać będzie pięknie Zespół Instrumentalny „Carmen Alacre” z Dobroszyc
 
 
Czekamy na Was codziennie  - od 5 do 7 sierpnia, o godzinie 11:00, w sali kameralnej!
 
Informacja dla rodziców:
Ze względu na tematykę spotkań zapraszamy dzieci od lat 6.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc  prosimy o zapisy telefoniczne: 95 73 92 750. Zapisy rozpoczną się 28 lipca.
Czas trwania jednego spotkania to ok. 90 min.
Spotkania prowadzi Bożena Magdalena Mrózek.
 
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.  
 

Realizacja   Virtualnetia.com