MENU

« <  1 2 3 4   > »

UWAGA MATURZYŚCI! FILHARMONIA OSTROŻNIE, WCIĄGA PO RAZ CZWARTY !!!

Filharmonia Gorzowska już po raz czwarty bierze udział w Ogólnopolskim Programie filharmonia/ostrożnie, wciąga!!! organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca.
Program ma na celu zbudowanie trwałej relacji  pomiędzy filharmoniami i młodzieżą oraz zachęcenie do uczestniczenia w koncertach z repertuarem klasycznym. W ubiegłym sezonie artystycznym program spotkał się z dużym zainteresowaniem nie tylko gorzowskiej młodzieży, ale i grona pedagogicznego gorzowskich szkół ponadgimnazjalnych biorących w nim udział.

LISTA WYKONAWCÓW WYŁONIONYCH W CASTINGU DO MUSICALU AKADEMIA PANA KLEKSA

Lista wokalistów i tancerzy zakwalifikowanych do udziału w musicalu Akademia Pana Kleksa. Serdecznie gratulujemy!

MUSICAL AKADEMIA PANA KLEKSA NA AFISZU W SEZONIE 2017/2018

Zapraszamy na kolejną po Królewnie Śnieżce, Alicji w Krainie Czarów i Pinokiu produkcję muzyczną dla dzieci! 

MUSICAL "AKADEMIA PANA KLEKSA"

Jesli czujesz w sobie pasje wokalną, aktorską lub taneczną, szukasz okazji, aby ją rozwinąć i marzysz o tym, by podzielić się z innymi - koniecznie spróbujcie sił w naszym nowym projekcie.

Musical Akademia Pana Kleksa to kolejna już realizowana inicjatywa edukacyjno-artystyczna, której przyświeca idea budzenia i rozwijania talentów.  Do wspólnego tworzenia musicalu szukać będziemy młodych osób z artystyczną duszą, chętnych na przygodę z muzyką oraz sceną. 

PROJEKT - ZMOWY z_DŹWIĘKÓW

Filharmonia Gorzowska zaprasza na wakacyjne warsztaty twórcze zMOWY z_DŹWIĘKÓW, które poprowadzą doswiadczeni artyści i animatorzy.

V FESTIWAL MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ IM. WOJCIECHA KILARA

V Festiwal Muzyki Współczesnej im. W. Kilara to kontynuacja inicjatywy podjętej przez CEA - ­Filharmonię Gorzowską w 2013 roku. To pierwszy w regionie lubuskim festiwal, który kładzie nacisk na popularyzację  muzyki XX i XXI wieku. Formuła festiwalu pozwala propagować wśród słuchaczy nie tylko muzykę  współczesną, ale również naświetlać jej konteksty, a także – dla pokazania jej wielowymiarowości,  wykorzystać różnorodne formy prezentowania dorobku muzycznego bieżącego i minionego stulecia. W  ramach jednego wydarzenia prezentowane są bardzo różnorodne zjawiska muzyczne – dzieła  symfoniczne, kameralne, projekty wokalne, muzyka organowa, wspaniale brzmiąca w gotyckim wnętrzu  Katedry Gorzowskiej oraz zaskakujące brzmienia będące fuzją symfoniki i nowych trendów. W ubiegłym  roku Festiwal otrzymał certyfikat EFFE 2015/­2016 – Europa dla Festiwali, Festiwale dla Europy,  przyznawany przez grono ekspertów zgromadzonych przy Komisji Europejskiej.

KULTURA TĘDY

Projekt „Kultura Tędy” to program wsparcia edukacji kulturowej w regionie lubuskim polegający na stworzeniu nowoczesnej przestrzeni wyznaczającej kierunki i trendy w edukacji kulturowej, której cechą nadrzędną jest procesualność.
 
Pośrednim rezultatem programu jest wyposażenie nauczycieli w pożądane społecznie umiejętności kreacji twórczej, a animatorów w specjalistyczną wiedzę pozwalającą sprawniej poruszać się w obszarze edukacji kulturowej. Ostatecznym zakładanym rezultatem jest oddziaływanie objętych opieką merytoryczną edukatorów (nauczycieli i animatorów) na dzieci i młodzież, z którymi pracują na co dzień.PROJEKT- AKADEMIA MUZYKI 2017

Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Prötzel i Szkołą Podstawową Oderland Grundschule Neutrebbin realizuje projekt  dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach  programu Współpracy INTERRG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej „Redukować bariery-wspólnie wykorzystywać silne strony”.

IV FESTIWAL MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ IM. WOJCIECHA KILARA

W dniach 13-20 maja 2016 r. CEA-Filharmonia Gorzowska zaprasza na IV Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara. To co roku dla instytucji, miasta i całego regionu wyjątkowy tydzień spotkań z Muzyką XX i XXI stulecia, a tegoroczna edycja festiwalu będzie również okazją do świętowania 5. urodzin CEA-Filharmonii Gorzowskiej. Festiwalowa formuła pozwala nam zaprezentować w ramach jednego wydarzenia bardzo różnorodne zjawiska muzyczne – dzieła symfoniczne, kameralne, projekty wokalne, muzykę organową, wspaniale brzmiącą w gotyckim wnętrzu Katedry Gorzowskiej oraz zaskakujące brzmienia będące fuzją symfoniki i nowych trendów. W ubiegłym roku Festiwal otrzymał certyfikat EFFE 2015-2016 – Europa dla Festiwali, Festiwale dla Europy, przyznawany przez grono ekspertów zgromadzonych przy Komisji Europejskiej.

ZAKUP INSTRUMENTÓW I AKCESORIÓW MUZYCZNYCH DLA CEA-FG

W ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska otrzymała środki, dzięki którym dokona zakupu instrumentów muzycznych:
 
1. Harfa koncertowa wraz z akcesoriami
2. Flet poprzeczny
3. Waltornia podwójna F/B pełnorozdzielna
4. Smyczki do instrumentów muzycznych (skrzypce, wiolonczela, kontrabas)

ZDJĘCIA INSTRUMENTÓW WRAZ Z AKCESORIAMI


ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego


« <  1 2 3 4   > »
virtualnetia  projektowanie stron internetowych